Jak zyc z ADHD

Jak zyc z ADHD

ADHD jest ogromnym wyzwaniem tak dla chorych, jak i ich otoczenia. Stosując się do kilku zasad możemy znacznie ułatwić życie naszym dzieciom oraz, jeśli problem dotyczy nas, nam samym.http://talonnabalon.com.pl/oferta/ W przypadku postępowania z dziećmi bardzo ważna jest stanowczość i konsekwencja. Dzieci muszą funkcjonować na zasadzie utartych reguł, których przestrzegania jako rodzice i wychowawcy powinniśmy pilnować.biuro podatkowe poznań Ważne, by nauczyć się przewidywać niebezpieczne i niewłaściwe zachowania dziecka i skutecznie im zapobiegać.

Pomoże w tym usystematyzowany plan dnia. Mimo schematyczności przygotowanych dla dziecka zajęć powinniśmy zadbać o atrakcyjne przerywniki, takie jak chwila na zabawę ruchową. Wszelkie kierowane do dziecka polecenia powinny być proste i niezłożone, tak by poradziło sobie z ich wykonaniem. Podczas niewłaściwego zachowania należy przypomnieć dziecku o ustalonych zasadach- z pewnością je zna, lecz może zapomnieć pod wpływem impulsu.

Jak zyc z ADHD

W przypadku nadmiernej ruchliwości należy zapewnić dziecku odpowiednią ilość ruchu- dobrym pomysłem będzie np. zapisanie na basen czy inne zajęcia sportowe. Nie powinno się też powstrzymywać tych objawów nadruchliwości, które w niczym nie przeszkadzają, np. machania nogą podczas siedzenia w lekcyjnej ławce czy wstawanie od czasu do czasu od biurka w pracy. Pomaga to choremu w skupieniu się, a trwanie w całkowitym bezruchu może okazać się dla niego niemożliwe. Przede wszystkim jednak należy otaczać chore osoby wyrozumiałością, miłością i troską.

Powinny czuć, że mimo trudności są kochane i akceptowane.

protetyk żary
– autor