Problemy ludzi z ADHD

Życie osób cierpiących na ADHD nie jest łatwe, bez względu na to, czy mowa o dzieciach, czy o ludziach dorosłych.http://www.domy-balik.pl/

Problemy ludzi z ADHD

Na próbę wystawione są ich relacje z najbliższymi. Napady złości i agresji, nadmierna impulsywność i działanie bez brania pod uwagę konsekwencji mogą być przyczyną wielu problemów osobistych. Kłopoty w szkole czy pracy również nie należą do rzadkości. Osoby cierpiące na ADHD często postrzegane są jako leniwe, nieodpowiedzialne i nieprzewidywalne.

Problemy ludzi z ADHD

Dodatkowe utrudnienie mogą stanowić inne przypadłości, nierzadko towarzyszące zespołowi ADHD: dysgrafia, dysortografia, dysleksja, stany lękowe, depresja. Wszystko to może skutecznie zaszkodzić zdobywaniu sukcesów w nauce czy karierze zawodowej.

Dlatego ważne jest przyjmowanie przepisanych przez lekarza lekarstw oraz opieka psychologa. Ogromne znaczenie ma również wsparcie bliskich, rodziny i przyjaciół oraz, w przypadku dzieci, prawidłowe podejście pedagoga. W kręgach zawodowych dobrze jest poinformować o naszej przypadłości szefa i najbliższych współpracowników oraz spróbować przybliżyć im charakter naszej choroby. Dzięki temu będą mieli szansę na lepsze zrozumienie naszego postępowania.

http://www.denarte.pl/uslugi/ortodoncja/
– autor