Jak postepowac z chorym dzieckiem

Jak postepowac z chorym dzieckiem

Dziecko cierpiące na ADHD jest prawdziwym wyzwaniem dla rodziców i nauczycieli.http://konsultant24.pl/ Z jednej strony jego zachowanie może utrudniać prowadzenie lekcji, a nawet być zagrożeniem dla innych uczniów, z drugiej nie można pozwolić, by czuło się odrzucone i nadmiernie krytykowane z powodu choroby. Trzeba zachować czujność, by odróżnić symptomy ADHD od celowych wybryków dziecka zasługujących na naganę.odzież dla kibiców Równowaga pomiędzy egzekwowaniem przestrzegania przyjętych zasad a wyrozumiałością wobec choroby musi zostać zachowana. Trzeba też dołożyć wszelkich starań, by możliwie uprościć i uatrakcyjnić dziecku codzienne zajęcia.

Jak postepowac z chorym dzieckiem

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie schematu codziennego dnia. Taka rutyna wbrew pozorom może pomóc w wykonywaniu codziennych czynności. Bardzo ważne jest, by wszystkie zasady były proste, jasne i zawsze egzekwowane z taką samą intensywnością. Niedopuszczalna jest sytuacja, gdy w podobnych przypadkach na zmianę karcimy dziecko i przymykamy oko na złe zachowanie. Wszelkie polecenia i zadania muszą być wyrażone w jasny i zrozumiały, oraz możliwie prosty sposób.

Jeśli chodzi o bardziej złożone czynności, dobrze jest podzielić je dziecku na osobne zadania, zamiast zlecać wszystko naraz. Należy też pamiętać, by chcąc skarcić dziecko za niewłaściwe zachowanie, krytykować jedynie czyn, a nie jego osobę. W innym wypadku u dziecka może dojść do zrodzenia się kompleksów i obniżenia samooceny, i tak już nastawionej na szwank.

salon kosmetyczny gdańsk
– autor